FYZIOTERAPIE VE VÝROBĚ

FYZIOTERAPIE VE VÝROBĚ

Cílem této služby je poskytovat přímo ve výrobě krátké terapeutické prvky, které nenaruší proces výroby. Výsledkem je eliminace rizika vzniku nemoci z povolání z důvodu zvýšené lokální svalové zátěže, nebo polohové zátěže. Pomocí krátkých fyzioterapeutických intervencí podporujeme regeneraci přetěžovaných oblastí a tak zásadně snižujeme riziko vážného poškození. Typicky např. uvolňování fascií předloktí proti syndromu karpálního tunelu, aplikace měkkých a mobilizačních technik k uvolnění zad, aplikace kinesiotapu ke snížení bolestí ramene, či působení fyzikální terapie ke zvýšení rychlosti vedení středového nervu. Výhodou této formy poskytování je možnost korekce ergonomického chování přímo u stroje s ohledem na lokální, či polohovou fyzickou zátěž.

Dlouhodobý efekt Fyzioterapie na pracovišti:

  • Snižuje svalovou i celkovou únavu cca o 20 % = udržuje optimální výkon po celou směnu
  • Nižší únava = menší počet chyb a zmetků v rozmezí 10-30 %
  • Zvyšuje spokojenost zaměstnanců = lepší výkon a nižší fluktuace
  • Snižuje pravděpodobnost vzniku MSD's = nižší nemocnost z důvodu přetížení pohybového aparátu,      méně dní nemocenské v rozmezí 10-30%
  • Snižuje riziko vzniku nemocí z povolání o cca 30 %

Naší konkurenční výhodou jsou zkušenosti s rozjezdem desítky fyzioterapeutických projektů v různých segmentech, jako je potravinářství, automotive, či těžký průmysl. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat. Vstupní analýza a návrh projektu jsou zdarma!


POUKÁZKY NA FYZIOTERAPII

Chcete nabízet Vašim lidem cílenou fyzioterapii a hledáte nejjednodušší řešení? Pak využijte naše poukázky, kde Vás odkážeme na nejbližší fyzioterapeuty, kteří znají důsledky práce v riziku a Vašim lidem poskytnou plnohodnotný servis po práci! 


ERGOTRÉNINK VE VÝROBĚ

Cílem této služby je předat pracovníkům podklady ke zdravému způsobu provedení práce, tzv. ERGONOMICKÉ CHOVÁNÍ. Výsledky intervence jsou zohledněny v kategorizaci práce = minimalizace počtu pohybů ruky a využité síly při práci a současně korekce pracovních poloh ramene, či zad. 

Začínáme sběrem dat z provozu a vytvoření pracovních návodek. Dále krátkým workshopem "Pracujte Zdravě!". K tomuto lze taktéž využít předem vytvořené videonávody (viz odkaz níže). Po workshopu probíhá individuální, či skupinový trénink předaných doporučení formou opakovaných návštěv.

Doporučujeme spojit s Fyzioterapií ve výrobě!

Zajímáte se o novinky v rámci zdraví ve výrobě?

Sledujte náš BLOG, který pravidelně aktualizujeme