FYZIOTERAPIE VE VÝROBĚ

FYZIOTERAPIE VE VÝROBĚ

Cílem této služby je poskytovat přímo ve výrobě krátké terapeutické prvky, které nenaruší proces výroby. Výsledkem je eliminace rizika vzniku nemoci z povolání z důvodu zvýšené lokální svalové zátěže, nebo polohové zátěže.  Pomocí opakovaných cca. 20 min fyzioterapeutických intervencí podporujeme regeneraci přetěžovaných oblastí a tak zásadně snižujeme riziko vážného poškození. Typicky např. uvolňování fascií předloktí proti syndromu karpálního tunelu, aplikace měkkých a mobilizačních technik k uvolnění zad, aplikace kinesiotapu ke snížení bolestí ramene, či působení fyzikální terapie ke zvýšení rychlosti vedení středového nervu. 

ERGOPORADENSTVÍ VE VÝROBĚ

Cílem této služby je předat pracovníkům podklady ke zdravému způsobu provedení práce ve vztahu s kategorizací práce = minimalizace počtu pohybů ruky a využité síly při práci a současně korekce pracovních poloh. 

Začínáme sběrem dat z provozu. Dále workshopem "Pracujte Zdravě!". K tomuto využíváme předem vytvořené videonávody a praktické ukázky. Po workshopu doporučujeme opakovanou návštěvu a kontrolu účastníků na pracovišti.

REFERENCE: